Ut på tur igjen

Endelig en avspaseringsuke – og da blir det selvsagt båttur! Dagen i dag går til å rydde og vaske litt om bord, og gjøre klar for avgang i morgen.

Opprinnelig hadde jeg tenkt å komme meg over grensen til Sverige, men var litt usikker på om det var noe lurt nå i fellesferien. Jeg har tatt noen stikkprøver ved å sjekke webkameraene på noen steder, og som vanlig ser det ganske så fullt ut ned til rundt Smögen. Det er jo det vanlige i fellesferien.

Jeg er jo ikke så glad i overfylte havner, og unngår jo derfor å dra på lengre båtturer i fellesferien, men denne avspaseringsuka får jeg jo ikke flyttet på, den kommer når den kommer, og når været er såpass bra som det er meldt utover, så blir det jo en liten mini båtferie ut av det.

Man må nok et stykke forbi Smögen om man leter etter gjestehavner med ledige plasser i Sverige i fellesferien…

Men jeg dropper tanken på å dra over grensen til Sverige denne gangen. Skulle jeg ha gjort det ville planen ha vært å bare «peise på» til jeg kom meg lenger sørover langs den svenske vestkysten, og så ta det mer rolig resten av turen, men med seks dager til disposisjon blir det litt vanskelig…

Så da har jeg bestemt meg for å tøffe litt rundt innerst i fjorden istedenfor. Her er det jo nemlig ganske god plass de fleste stedene – siden alle her har dratt til Sørlandet eller Sverige – så er er det nå litt bedre plass, spesielt i ukedagene.

Så jeg tenker at jeg holder meg til vestsiden av fjorden noen dager, kanskje tar en sveip innom Holmsbu eller Horten? Neppe særlig lenger, vi får se. Jeg leker litt med tanken på å kanskje besøke Sandefjord med egen båt for første gang, men mulig jeg sparer det til hovedferien i september.

På plass i Horten i 2019. Sist gang jeg lå i indre havn.

Gjestehavna i Horten har jeg ikke besøkt på fem år, og i indre havn ved sykehusbrygga har jeg ikke vært på seks år, så det er veldig fristende å få til et nytt besøk der når jeg først har anledning.

Så er planen å dra over fjorden og ta returen på østsiden av fjorden. Er invitert på grilling, og med det været som er meldt utover kan det absolutt bli en hyggelig helg!

Dessverre har jeg ikke fått gjort så mye som jeg hadde planlagt om bord i forrige uke, men jeg er i alle fall i gang – og det er jo noe! Og det skal bli godt å kunne dra ut på tur igjen! Man trenger det innimellom.

Jeg har to ukers jobbing foran meg når jeg er tilbake, og da med litt jobbetider som er bedre egnet med tanke på at jeg kan få gjort noe fornuftig om bord i båten!

Fristende å besøke Sandefjord med egen båt også…

Related Images:

Kommentarer

Legg gjerne inn en kommentar!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.